Mala farma

...vratimo zemlji što smo joj uzeli...

• Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Sussex

Sussex 08 Tra 2012 19:58 #52

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder
  • Gdje ima dima, tu je vjerojatno pušnica
  • Thank you received: 6

Sussex pilići stari 6 dana
Svako jutro jedno jaje, to je doručak.
The administrator has disabled public write access.

Re: Sussex 14 Svi 2012 13:58 #73

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder

Sussex stari 1 mjesec

Opis Sussex kokoši 14 Svi 2012 15:30 #74

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder
Sussex kokoši potječu iz Velike Britanije, i jedna su od najstarijih vrsta na svijetu. Njihovo meso je jako cijenjeno, a nesivost izvrsna za vrstu koja nije hibrid.
Nesu godišnje između 200 i 260 jaja, a to naravno ovisi o uvjetima uzgoja. Slobodna ispaša uz dodatak smjesa povećava nesivost kokoši.
Kokoši su mirne, vrlo dobre za dvorišni i početnički uzgoj, zahtjevaju malo prostora, ali ipak dovoljno za svakodnevno kretanje i čeprkanje. Vrlo dobro se snalaze u potrazi za hranom.
U idealnim uvjetima težina pijetla dostiže cca 4,1 kg, dok koke dostignu 3.2 kg, tako da za njih vrijedi stara hrvatska poslovica "stara koka masna juha". Još za vrijeme rimljana Sussex kokoš je držana za uzgoj mesa.
Sa njima nažalost nećete baš često vidjeti piliće jer su "loše" majke, tj. ne sjede na jajima baš često. Iznimke su možda kokoši smeđe boje.
Problem prilikom uzgoja ove vrste kokoši su naše temperature, što znači da u uvjetima jako velike hladnoće, postoji mogućnost da im se smrzne vrh krijesta. Veća mogućnost smrzavanja je kod pijevaca, nego kod kokoši, jer oni imaju veću krijestu. Riješenje problema je ne puštati ih van na duže vrijeme ako su temperature jako niske.

Re: Opis Sussex kokoši 28 Srp 2012 05:37 #263

• Josephe
  • Josephe's Avatar
  • Fresh Boarder
Pozdrav. znate li gjde se mogu nabaviti sussex jednodnevne kokoši ili jaja za nasad?
Hvala :)

Re: Opis Sussex kokoši 28 Srp 2012 20:21 #282

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder
Biće kod mene i jaja i pilića, a u hrvatskoj nisam pronašao zasada nikoga tko ih ima.Moje su sada 4 mjeseca stare. Znači još 2 mjeseca do proizvodnje ...:O)

Re: Opis Sussex kokoši 29 Srp 2012 15:43 #285

• Josephe
  • Josephe's Avatar
  • Fresh Boarder
Preporučam se unaprijed :)
Veeelika želja mi je imati te kokice, i samo te. Sad imam svašta mixano, a želim imati samo te.
Primjetio sam i ja da ih ovdje u Hr nema gotovo nigdje.. Ovo me sad razveselilo :)

Re: Sussex 29 Srp 2012 19:07 #286

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder
Zasada su to bebe, mogu tako reći. Neuobičajeno su mirne, svaki puta kad dođem do njih prate me kao da sam im mama...:O)..., same traže hranu, iako im ja donesem hranu u hranilicu, one samo dođu do tamo malo pojedu i nastave istraživati okolo po trnacu ( voćnjaku). Nisam ih vagao ali su dosta velike, naravno ne mogu se mjeriti sa hibridima, tipa grahoraste, koje zaista rastu nevjerojatnom brzinom, po meni čak bolje od "tovljenika". I nakon 4 mjeseca se još uvijek glasaju kao pilići, dok ostale "koke" u istom vremenskom razdoblju već gaze jedna drugu. Imaju duge noge, bijele boje, prekrasnu crnu ogrlicu oko vrata, i polako im se razvija crni rep. Inače sam kontaktirao jednog prijatelja u Srbiji, i oni imaju tu vrstu kokoši u državnoj ustanovi oko Novog Sada.

Re: Sussex 29 Srp 2012 19:10 #287

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder
Ovaj sivi u sredini na drugoj slici je Araucana, ti su pak totalno drugačiji od Sussex, ti bježe na sve strane i sve im smeta, samo se pojaviš oni već nešto mrmljaju, boje se više od Sussex kokoši. A istog dana su izašli na svijetlo dana.Razlika u veličini je skoro pa dvostruka.
Last Edit: 29 Srp 2012 19:11 by Koka trkačica.

Re: Sussex 29 Srp 2012 19:23 #288

• Josephe
  • Josephe's Avatar
  • Fresh Boarder
Predivne su..baš su lijepe...
Moj šogor i jedna žena imaju jedini uopće određenu vrstu Kokoši Hrvatice, inače on ima tri vrste, mogu reći da su predivne, stavit ću slike čim uslikam. On radi za selekcijsku službu i pokrenuo je cijelu tu priču.
Ali mene nekako sussex vuče, kaže šogor da je on imao prije sussex ,ali se nije njegovoj ženi(mojoj sestri) svidjelo to što budu masne i što je masnoća narančaste boje. Meni je to ok, masnoća je fina za pečenje i to prema bakinom receptu budem spremao. A narančasta boja me isto ne smeta :)

Sussex 04 Velj 2013 20:40 #447

• Koka trkačica
  • Koka trkačica's Avatar
  • Gold Boarder

8 mjeseci stare sussex kokoši. To je slika iz 11 mjeseca prošle godine. U međuvremenu su počele nesti jaja i trenutačno imam 16 pilića ni 15 dana starih. Troši se struja na grijanje, ali drugačije ne ide.
Oko 8,02,2013, trebalo bi se još pilića izleći, ali čisto sumnjam da će biti dobar % valjenja, jer sam primjetio da pijetlovi ne gaze kokoši kad je hladno, pa je tako i manja mogućnost da jaje bude oplođeno.
Danas je bio topao dan, i bogme navalili su na sve što se kreće i ima perje na sebi. :huh:

Kad bih barem imao neku veću vagu da izvažem pjetlove , a i kokoši, jer su stvarno nevjerojatno velike životinje u odnosu na Kokoš Hrvaticu, a pogotovo u odnosu na Araucana pasminu.
Last Edit: 04 Velj 2013 20:43 by Koka trkačica.

Sussex 28 Velj 2013 07:39 #449

• lila
  • lila's Avatar
  • Fresh Boarder
trebali bi ako imate piliće od Sussex koka

Sussex 14 Ožu 2013 19:29 #451

• hrvoje
  • hrvoje's Avatar
  • Fresh Boarder
Pozdrav,

Vidim da imate sussexe oko godinu dana pa me zanimaju vaša iskustva.
Da li je ograda od 150 cm dovoljna da ih zadrži?
Spomenuli da se rijetko raskvocaju, pa me zanima da li ću za podmladak morati nabaviti inkubator ili biti strpljiv?
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.210 seconds

Anketno pitanje

Da li biste kupovali jaja iz slobodnog uzgoja i EKO proizvodnje

http://www.malafarma.net/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/736227MK1.jpglink
http://www.malafarma.net/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/318959SK1.jpglink
http://www.malafarma.net/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/169467VK1.jpglink
http://www.malafarma.net/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/172389Sve_zajedno.jpglink
http://www.malafarma.net/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/133860Jedna_u_drugu.jpglink
Protected by Spam Fighter